tr-flag
en-flag
ru-flag
ar-flag
de-flag
Google ÇeviriÇeviri tarafından desteklenmektedirBize Sorun

Rulman İthalatı Gümrük Müşaviri

Capital Gümrük Müşaviri hizmetleri içerisinde rulman ithalatı da gerçekleştiriyor. Rulman ithalatı gümrük müşaviri için Capital Gümrük’le mutlaka iletişime geçiniz.

Mekanik sistemler denildiğinde rulman önemli bir yere sahiptir. Rulmanın zarar görmesi tüm sistemin çökmesine sebep olur. Rulman; eksen ve dairesel hareketlerle çalışan makineleri ifade ediyor. Rulman sayesinde makineler sorunsuz şekilde hareket etmeye başlar. Aynı zamanda makinelerin sağlıklı bir şekilde döndürülmesi içinde önemli sahip olduğunu söyleyebiliriz. Gümrük müşaviri danışmanlık büromuz, rulman ithalatının doğru şekilde gerçekleşmesi için hizmet veriyor.

Rulman İthalat Hizmetleri

Rulman ithalatı gümrük müşaviri firması olarak Türkiye dış ticaretini canlandırmak için çalışmalar yapıyoruz. Rulman; birbirinin içine geçmiş halkalar arasındaki bilyelerden oluşan ekipman olarak tabir edilir. Rulmanın oluşumunu sağlayan halkalar, birbirleriyle temas ettiği takdirde sürtünmeyle beraber hızlıca döndürülürler. Rulman;

 • Araç motor ve teker,
 • Dönen çarklar,
 • Hareketli makine sistemlerinden oluşmaktadır.

Rulman profesyonel şekilde tasarlanır. Türkiye’nin ağır sanayisinde rulman üretimi yapılmıyor. Onun için bu alet ithal edilmektedir. Gümrük müşavirliği doğrultusunda sunduğumuz rulman ithalatı hizmetini güvenli şekilde gerçekleştiriyoruz. Rulmanın satın alınacağı ülkenin öncelikle gümrük kanunlarını yerine getiriyoruz. İthalatta hem Türkiye Cumhuriyeti hem de karşıdaki ülkenin prosedürleri yerine getirilir. İthalat işlemlerinde güven ve şeffaflık çok önemlidir. Capital Gümrük, bu iki unsura uygun olarak hizmet veriyor. Rulman ithalatı öncesinde;

 • Uygunluk belgesi,
 • İzin,
 • Yeterlilik belgesi,
 • Lisansın alınması gerekiyor.

Rulman, Türkiye Cumhuriyeti sınırlarına girmeden önce ithalatla ilgili belgeler temin edilir. Rulman ithalatında tüm gerekli resmi prosedürleri gümrük müşavirlerimiz gerçekleştiriyor.

Rulman İthalatı Gümrük Müşaviri Resmi Prosedürleri

Rulman ithalatı gümrük müşaviri hizmetleri gerçekleştirilirken bazı resmi prosedürlerin eksiksiz ve doğru şekilde yerine getirilmesi gerekiyor. Rulman ithalatı, başka ülkelerden rulmanın satın alınması olarak ifade edilebilir. Türkiye’de ağır sanayide kullanmak üzere rulman üretimi yapılan başka ülkelerden satın alınır. Bu alışveriş hem Türkiye hem de onun karşısındaki ülke için çok önemlidir. Tüm gümrük işlemlerinde olduğu gibi ithalatta da resmi prosedürler önemlidir. Rulman ithalatı;

 • Rulmanın bedeline,
 • Kambiyo ile gümrük rejimi,
 • Gümrük bedeline göre ödemenin yapılmasıyla gerçekleşir. Rulman ithalatında tabii tutulan hususlar her sene resmi makamlarca belirlenip kamuoyuna duyurulur.

Rulman ithalatını aşağıda sıraladığımız kişiler yapabilir;

 • Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde vergi numarası ve mukim numarası olan tüzel kişiler,
 • Kimlik numarası ile gümrük idaresine kayıt yaptırmış gerçek kişiler,
 • Yürürlükte mevzuat hükümleri hususunda hukuku olarak tasarruf yetkisine sahip ortaklıklar,

Rulman İthalat Sözleşmeleri

Gümrük müşaviri, rulman ithalat sözleşmeleriyle alakalı prosedürleri hazırlar. Rulman ithalatında olması muhtemel tüm anlaşmazlıkları ortadan kaldırmak amacıyla Capital Gümrük hizmet veriyor. Rulman ithalat işlemleri gerçekleştirirken; yükümlülük, hak gibi konuların teminat altına alınması için yazılı şekilde sözleşme hazırlanır. Hazırlanan sözleşmeler tam olarak tarafların arasında yaşanan anlaşmazlıklarda önemli bir delil kaynağı olur.

Uluslararası ticaretteki hem hukuksal çatışmaları hem de anlaşmazlıkların giderilmesi adına çeşitli kurallar koyulur. Her iki ülkede o kurallara uymak zorundadır. Böylelikle ki tarafında zaman ve para kaybı önlenmiş olur.