tr-flag
en-flag
ru-flag
ar-flag
de-flag
Google ÇeviriÇeviri tarafından desteklenmektedirBize Sorun

İstanbul Gümrük Müşavirleri

Teknolojinin sürekli geliştiği şu günlerde, yaşanan değişimlerden faydalanıp ticarete atılmak isteyenlerin sayısı çok fazla. Yurtiçi standart ticari işlemleri herkes yapabilir de söz konusu uluslararası ticaret oldu mu hatalı işlem yapılmasını önlemek adına gümrük müşavirlik hizmeti alınmaktadır. İstanbul gümrük müşavirleri, dış ticarette gerekli gümrük belgelerini hazırlar, ithalat ve ihracat işlemlerinin kolay ve sorunsuz şekilde gerçekleştirilmesi için gönderilerin yasal mevzuatlara uygun olup olmadığını denetler. Gümrük müşavirleri İstanbul bölgesinde taleplerle doğru orantılı olarak girişimci ve firmaların ihtiyaçlarına her konuda destek sağlar. 

İstanbul Gümrük Müşavirleri Ne Yapar?

Tecrübeli ve bilgili gümrük müşavirleri, gönderilerin gümrükten kolayca geçmesi ve sorunsuz şekilde teslimatının sağlanması için gerekli altyapıyı hazırlar. Gümrük müşavirleri İstanbul ve çevresinde dış ticaret konu olan gönderilerde gümrük mevzuatına tam anlamıyla uyumu sağlarken aynı zamanda işlemlerin hızlı ve güvenli şekilde gerçekleştirilmesinde de en büyük paya sahiptir. 

İstanbul gümrük müşavirleri çözümlerinden, bireysel ya da kurumsal ihtiyaçlar için faydalanılabilir. Gümrük müşavirliği İstanbul adı altında hizmet sağlayanlar;

• Gönderilere göre müşterilerin ödeyeceği harç ve gümrük vergilerini belirler,

• Gümrük faturası, kargo belgesi, menşei sertifikası gibi belgeleri düzenler,

• Hem işlemlerin yakından takibini yapar hem de dış ticaret konusunda danışmanlık hizmeti sağlar,

•  Dış ticaret işlemlerinin her aşamasının yasalara uygun şekilde ilerlemesini sağlar,

• Gümrük Yönetmeliği'ni yaşanan güncel gelişmelere göre takip etmek ve taleplere ihtiyaçlar doğrultusunda en iyi cevabı vermek,

•  Gümrük düzenlemelerini yapmak, gerekli belgeleri prosedürlere uygun şekilde hazırlamak,

• Ticari kısıtlamalar, kotalar ve tarife sistemleri konusunda müşterileri bilgilendirmekle görevlidirler. 

İstanbul Gümrük Müşavirlerinde Bulunan Özellikler

• Gümrük müşaviri her şeyden önce öz disiplin sahibidir.

• İletişim gücü kuvvetlidir, müşteriyle sözlü ya da yazılı olarak etkili iletişim kurabilir.

• Aynı anda birden çok görevi yerine getirecek kapasiteye sahiptir.

• Denetimsiz de çalışabilme yeteneği vardır.

• Seyahat yapmaya müsaittir, seyahate engel bir durumu yoktur.

• Stres altında da olsa müşterileri için etkili ve doğru kararlar verebilmektedir. 

Gümrük müşaviri İstanbul hizmetini gümrük prosedürlerine hakim şekilde yerine getirir. Resmi kurumlara ulaşılmasında aktif rol oynarlar ve tüm sürecin yakından takipçisidirler.

İstanbul Gümrük Müşavirliği Firmaları ve Gümrük Çözümleri

İstanbul gümrük müşavirliği hizmetlerinin temelini müşavirler oluşturur. Gümrük firmaları İstanbul bölgesine, bünyesinde çalıştırdığı uzman müşavirler sayesinde sorunsuz destek sağlar. Gümrük müşavirleri hizmet kapsamı dolayısıyla, gönderilerin sınırda gümrüğe takılmadan sorunsuz şekilde yerine ulaştırılmasında aktif rol oynar. 

Her gönderi ve ülke için yasal gümrük mevzuatına tamamıyla hakim müşavirler, hem iş takibi hem de danışmanlık hizmeti alınabilecek donanıma sahiptir. Küçük ya da büyük ölçekli her şirket ile bireysel girişimciler, gümrük işlemlerini sıkıntısız şekilde yerine getirme konusunda gümrük müşavirleri İstanbul geneline hizmet veren firmamızı tercih edebilir.