tr-flag
en-flag
ru-flag
ar-flag
de-flag
Google ÇeviriÇeviri tarafından desteklenmektedirBize Sorun

Gümrükleme Ankara

Gümrükleme Ankara lokasyonunda Capital Gümrük ile iletişime geçerek işlemlerinizi prosedüre uygun şekilde yapabilirsiniz.

Gümrükleme işlemi; dağıtım, depolama ve taşınan eşyaların taşınmasını kapsamaktadır. Ankara gümrük firmaları
içerisinde Capital Gümrük’le iletişime geçerek yüklerinizin daha kolay taşınmasını sağlayabilirsiniz. T.C Gümrük Bölgesi’ne girecek ya da çıkacak olan taşıt/eşyaların gümrüğün belirlediği kurallara göre prosedür uygulanması gümrükleme şeklinde tabir edilmektedir. “Gümrükleme işlemleri” tabiri, eşyalara işlem yapılmasına denilmektedir. Gümrük Kanunu’nun belirttiği şekilde gümrükleme işlemleri yapılır. Gümrükleme işlemleri kapsamında eşyalar;

 • Gümrük rejiminin kontrolünden geçer,
 • Serbest bölgeye koyulur,
 • İmhaları,
 • Terk etme,
 • Yeniden ihraç gibi konuları kapsamaktadır.

Gümrükleme işlemleri farklı farklı prosedürler doğrultusunda gerçekleşmektedir.

Gümrükleme Hizmetleri Nelerdir?

Ankara gümrük müşavirlik hizmetlerini vekaletname doğrultusunda yapıyoruz. Gümrükleme işlemlerini aldığımız vekaletnameye uygun şekilde gerçekleştiriyoruz. Gümrükleme işlemleri şu prosedürler doğrultusunda yapılmaktadır;

 • Gümrük Beyannamesi Verilmesi,
 • Gümrük Tarife İstatistik Pozisyonu (GTİP) tespiti,
 • Küşat,
 • Eşyaların tabi tutulduğu gümrük rejimi göz önünde bulundurularak, prosedürlerin yapılması,
 • Gerekli olan izin ve uygunlukların ayarlanması,
 • Elleçleme,
 • Eşya kontrolü,
 • Gerek görüldüğünde eşyalar kontrol edildikten sonra onların laboratuvara gönderilmesi ya da numune alınması,

Gümrükleme işlemleri aynı zamanda eşyaların ithal ve ihraç edilmesi dışında onların transit ya da antrepoya alınması gibi süreçleri de kapsıyor. Gümrükleme işlemleri yapılırken öncelikle eşyaların değerleri belirlenir. Eşyaların değerleri belirlendikten sonra hakkında gümrükle alakalı işler yapılmaktadır.

Ankara Gümrükleme Firmaları

Gümrük müşavirliği firması olarak ilgili kanunun belirttiği şekilde hizmet veriyoruz. Tüzel ya da bireysel kişilik doğrultusunda Gümrük Kanunu doğrultusunda müşavirlik firmalarının hizmet vermesi gerekiyor. Gümrük işlemleri birçok mevzuattan oluşmaktadır. O nedenle çok karışık işlem olarak da tabir edebiliriz.

Gümrükleme Ankara lokasyonunda hizmet veren Capital Gümrük’le iletişime geçerek eşyalarınızın ihraç, ithalat başta olmak üzere pek çok işleminin gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Capital Gümrük olarak hizmetlerimizde sizin yerinize prosedürleri gerçekleştiriyoruz.

Bu prosedürler evrakların temin edilmesi ve düzenlenmesini de kapsıyor. Firmamızdan müşavirlik hizmeti aldığınız takdirde gümrük işlerinizin sorunsuz gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Eşyaların hangi GTİP üzerinde sınıflandırılacağına dair tüm hususları gümrükleme işlemleri içinde görmek mümkündür. İthalat ya da ihracat yapılması planlanan eşyaların yasaklı olup olmadığı gibi konularda firmamız bünyesinde istihdam eden müşavirlerimiz tarafından belirleniyor. Ayrıca eşyaya dair uygunluk gerekiyor mu gerekmiyor mu konusu da hayatı önem arz ediyor. Gümrük müşavirliği unvanlı personellerimiz, ödenecek vergilere dairde birçok çalışmaya imza atıyor.

Gümrükleme İşlemleri Kimler Tarafından Takip Edilir?

Gümrükleme işlemleri, başkalarının hesabı ve ismine çalışmaları sürdüren firma temsilcileri tarafından yapılmaktadır. Firma temsilcileri aynı zamanda doğrudan temsilci şeklinde de isimlendirilmektedir. Hizmet alanı çok geniş kapsamlı olan gümrük müşavirleriyse, dolaylı temsilciler olarak adlandırılmaktadır.

Doğrudan temsilciler yani firma temsilcileri, kanunlara uygun olarak firmalarını temsil ederler. Ayrıca bu kişiler, firma temsilname haiz kişiler olarak da bilinmektedir. Gümrük müşavirleri doğrudan temsilcilerden görev bakımından ayrılmaktadır. Gümrük müşavirleri, kendilerine verilen vekaletnameleri gümrükteki idarelere ibraz ettirirler. İbraz işleminin arkasından gümrük işlemlerini gerçekleştirmiş oluyorlar. Gümrükleme Ankara kentindeki ofisimize gelerek hizmetlerimizle ilgili daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.