tr-flag
en-flag
ru-flag
ar-flag
de-flag
Google ÇeviriÇeviri tarafından desteklenmektedirBize Sorun

Gümrük YDG Nedir

Dış ticaret söz konusu olduğunda, birçok terim kulağımıza çalınıyor. Özellikle nakliyat işlemlerinde sıkça duyduğumuz gümrük YDG hizmeti, yurtdışı gümrükleme diye tanımlanmaktadır. Ankara gümrük danışmanlığı şirketimize gelen talepler arasında YDG hizmet tanımı ve kapsamı sorgulamaları da var. İthalat ve ihracat faaliyetleri gerçekleştirilirken YDG dahil ve YDG hariç gibi mesleki terimleri çok duyarız. Tabi ticari faaliyetleri doğru şekilde gerçekleştirmek için prosedürlerin içeriğini de bilmek gerekiyor.

Gümrük YDG nedir daha detaylı açıklayacak olursak öncelikle YDG hariç ve YDG dahil ne anlama gelir onlara değinelim:

♦ YDG Hariç: Yurtdışı gümrükleme hariç anlamına gelen terim, eşyaların yurtdışı gümrükleme maliyetlerinin alıcıya yansıtılacağı şekilde teslimatı sağlanacak demektir.

♦ YDG Dahil: Yurtdışı gümrükleme dahil demektir yani gümrük masrafları navlun ücretine dahil edilmiştir. Bu durumda anlaşma sağladığınız lojistik firması, taşıma ücretini sizden almış oluyor.

Dış Ticarette YDG Ne Demektir?

YDG hizmeti lojistik terimidir. Yani yurtdışı gümrükleme demektir. Bunun firmaları ilgilendiren kısmı, YDG hariç ya da dahil gibi durumlarda, hizmetin içeriğini bilerek karşı tarafla ona göre anlaşma sağlamaktır. Köklü ithalat ve ihracat firmaları YDG hizmeti nedir bilse de, ticaret hayatına yeni başlayacak olanlar konuyla ilgili desteğe ihtiyaç duymaktadır. Ankara gümrük müşavirliği firmamız bünyesinde hizmet veren danışmanlarımız, mesleki bir terim olan YDG hizmeti bilgilerine fazlasıyla sahiptir.

YDG nedir detaylı şekilde öğrenmek ve lojistik işlemlerini prosedürlere uygun şekilde yerine getirmek için Ankara gümrük müşavirliği firmasından destek alınabilir. Gümrük YDG, insan ihtiyaçlarının karşılanmasında temel görevi üstlenen lojistik sektöründe kullanılan, işin yöntemini belirleyici terimlerden birisidir.

YDG Hizmet Tanımı

YDG hizmeti, uluslararası gümrük prosedürlerinin önemli terimlerinden sadece biridir. Ticari faaliyetler hız kazandıkça da adını çok daha fazla duyar olduk. Uluslararası nakliye hizmetlerinde YDG hariç ya da dahil gibi terimleri duyanlar haliyle gümrük YDG nedir sorusunun cevabını merak ediyor. Eğer yük taşıma konusunda anlaşma sağladığınız firmayla YDG dahil şeklinde sözleşme imzalamışsanız, gümrük bedelini siz ödeyeceksiniz demektir. Anlaşmanız YDG hariç şeklindeyse o zaman gümrük bedelini anlaştığınız firma öder. Ortadoğu ve Asya ülkelerinden YDG masraflarını genellikle alıcılar karşılar. Ticari firmaların sahip olduğu YDG hizmet bilgileri için en detaylı desteği, Ankara gümrük müşavirliği hizmetiyle alabilirsiniz.