tr-flag
en-flag
ru-flag
ar-flag
de-flag
Google ÇeviriÇeviri tarafından desteklenmektedirBize Sorun

Gümrük Müşavirlik

Dış ticaret işlemlerinde gümrük müşavirlik hizmeti almak çok önemlidir. Capital Gümrük ile iletişime geçerek gümrükleme işlemlerinizin profesyonelce gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

Teknolojik gelişmeler her sektörü olduğu gibi gümrüğü de etkilemiştir. Gümrük müşavirlik hizmetlerinden yararlanarak ithalat, ihracat gibi dış ticarete dayalı tüm işlemlerinizi doğru şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Gümrük işlemlerinde en önemli husus, zamandır.  Capital Gümrük müşterilerine hem zamandan hem de ekonomik anlamda avantajlı hizmetler sunuyor. Gümrük müşavirlik hizmetleriyle ilgili detaylı bilgiye sahip olmak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Gümrük müşavirlik firmaları içerisinde Capital, benimsediği hizmet politikasıyla dikkat çekiyor. Firmamızın benimsediği hizmet politikası, müşteri memnuniyetiyle alakalıdır. Firma olarak her zaman müşteri memnuniyetini ön planda tutuyoruz. Gümrük işlemlerini müşterilerimizin istekleri doğrultusunda şekillendiriyoruz.

Gümrük Müşavirlik Hizmetlerinde Dolaylı ve Dolaysız Temsil

Gümrük müşavirlik firmaları dolaylı ve dolaysız temsil görevlerini; 4458 sayılı Gümrük Kanunu 5. Maddesi kapsamında sürdürürler. Gümrük mevzuatı içerisinde öngörülmüş olan işlem ve tasarrufların tümü temsilciler sayesinde gerçekleşir. Türkiye Cumhuriyeti Gümrük Bölgesi içerisinde yerleşik olan kişiler hem dolaylı hem dolaysız şekilde hizmet verirler.

Temsil görevi; dolaylı ve dolaysız olmak üzere iki şekilde olabiliyor. Temsilciler, doğrudan temsillerde başkalarının ismi ve hesabı doğrultusunda harekete geçerler. Dolaylı temsil durumlarındaysa, kendi ismiyle fakat başka kişinin hesabına göre hareket yapmaktadır. Temsilciler şu işlemleri gerçekleştirmek zorundadır;

  • Temsil edilenin imajına göre davrandığını beyan etme,
  • Temsilin dolaylı olduğuna dair vurgulanması,
  • Temsilin doğrudan olduğu belirtilmesi,
  • Temsil yetki belgelerinin gümrük idarinden ibraz edilmesi,

Gümrük müşavirlik firmamıza başvurduğunuz takdirde dolaylı temsilcilik hizmeti almış olacaksınız.

Gümrük Müşavirleri

Gümrük müşavirlik firmaları genel görevlerini şöyle sıralayabiliriz;

  • Her çeşit gümrük işlemi takip edilip daha sonra müşterilerin aleyhine sonuçlanması için çalışmalar yapılır,
  • Gümrük müşavirlik yardımcıları ile stratejilerinin hareketlerinden doğan mali sorumluluğu üstlenirler,
  • Gümrük müşavirleri, gümrükteki tüm işlerin takibini yapar.

Gümrük müşavirleri, gümrüklemeyle alakalı tüm yasal prosedürleri yerine getirir. Gümrük müşavirlerinin görevleri hem yasal hem de etnik çerçeve hususunda belirlenmiştir. İhracat, ithalat işlemlerinde yasal prosedürlerin belirttiği tüm belgeleri hazırlarlar. Gümrük müşavirlik; dış ticaret tarifelerin oluşturulmasında da önemli yer tutuyor. Dış ticaret kapsamındaki ürünlerin doğru yerlere sağlam şekilde teslim edilmesi gibi durumları da içeriyor. Gümrük standartlarına uygun çalışmaların yürütülmesi de müşavirlerin görev ve sorumlulukları içinde yer alıyor. Gümrük müşavirlerimiz, lisanslı olarak gümrükleme faaliyetlerini yürütüyorlar.

Gümrük işlemlerinde mevzuata uygun hareket etmek büyük önem taşıyor. Gümrük müşavirlik büromuz, dış ticaretin tüm hizmetleriyle alakalı danışmanlık hizmeti de veriyor. Dış ticarete yönelik aşamaların tümünde profesyonellik çok önemlidir. Gümrük alanı hataya asla vermez. Gümrükleme işlemlerinde gerçekleşen küçük bir hata dahi çok büyük problemlere yol açar. Bundan dolayı gümrük müşavirliği personel alımlarında adaylarda birçok konuya dikkat edilir. Capital Gümrük bünyesinde hizmet eden personellerimiz çok detaylı eğitimlerden geçirilerek büromuzda görev almaya başlamıştır.