tr-flag
en-flag
ru-flag
ar-flag
de-flag
Google ÇeviriÇeviri tarafından desteklenmektedirBize Sorun

Gümrük Müşavirliği Şirketleri

Gümrük müşavirliği şirketi kapsamında Capital Gümrük hizmetlerini yürütüyor. İhracat ve ithalat gümrükleme işlemleriniz için profesyonel hizmet almayı düşünüyorsanız firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Uzman personellerimiz sayesinde gümrükleme işlemlerinizi hızlı ve doğru şekilde çözüme kavuşturabilirsiniz. 
Gümrük müşavirliği şirketleri; gümrükleme işlemlerinin yasal çerçeve içinde gerçekleşmesini sağlayan yapılardır. Bir ülkenin gümrük işlemlerinin yapılması için müşavirlik şirketlerine ihtiyaç vardır. Firmamız, yasal izinler doğrultusunda gümrük danışmanlığı yapmaktadır. Gümrükleme işlemleri; ürünlerin bir ülkeden başka ülkelere geçişini sağlayan sistem olarak biliniyor. Her ülkenin kendine göre belirlediği gümrük kuralları vardır. Gümrük müşavirliği şirketleri, ülkelerin belirlediği kurallar çerçevesinde insanları yönlendirir. Gümrük müşavirliği şirketleri; sizin adınıza gümrükleme işlemleri için gereken yerlerden izinler alıyor. 
Gümrük Müşavirliği Şirketleri Görevleri Nelerdir?
Gümrük müşavirliği şirketleri; etnik ve yasal çerçeve doğrultusunda hizmet veriyor. Gümrük müşavirliği şirketlerinin görevlerini şöyle sıralayabiliriz;

  • İthalat ve ihracat işlemlerinde gerekli belgeleri hazırlamak,
  • Gümrükleme standartları ne gerektiriyorsa o doğrultuda çalışmalar yapmak,
  • Ürünleri doğru kişilere teslim etmek,
  • Tüm yasal işlemlerin yerine getirilmesi,
  • Hazırlanan belgelerin gümrük idareleri gibi kurumlara gönderilmesi,
  • Beyan edilen bilgilerle tarifelerin oluşturulması,
  • Ürünlerin kontrolünün sağlanıp gümrükleme işlemlerine uygun olup olmadığının belirlenmesi.

Capital Gümrük; profesyonel lisanslı gümrük müşavirleriyle hizmet veriyor. Gümrük müşavirlik şirketi olarak; dinamik ekibimizle gümrükleme çalışmaları gerçekleştirmekteyiz. Gümrükleme işlemlerinde, yasal prosedürleri bilmek kadar hızlı hareket etmekte çok önemlidir. Şirketimiz hızlı ve etkili çözümlerle müşterilerinin zamandan tasarruf etmesini sağlıyoruz. 
Capital Gümrük İlkeleri Nelerdir?
Gümrük müşavirlik firmaları
belirli ilkeler doğrultusunda hareket etmektedir. Capital Gümrük’te benimsemiş olduğu ilkelerle müşteri memnuniyetini sağlamayı hedefliyor. Firmamızın genel olarak hizmetlerini ele aldığımızda dış ticarete dayalı işlemleri yasalara göre yaptığını belirtebiliriz. Türkiye’de gümrük müşavirliği mesleği kanun çerçevesinde kurulup yapılmaya başlanmıştır. Firmamız bünyesinde istihdam eden gümrük müşaviri personellerimiz; 27.10.1999 tarihine dayalı 4458 Sayılı Gümrük Kanunu içerisinde hizmet veriyorlar.
Gümrük müşavirlerimiz; lojistik ve gümrükleme hizmetlerini müşterilerine en doğru şekilde vermeye büyük özen gösteriyorlar. Lojistik, gümrükleme hizmetlerinin yanında aynı zamanda danışmanlık hizmetleri de verdiklerini söyleyebiliriz. Dış ticaretin tüm aşamalarının doğru gerçekleşmesi adına özverili çalışmalara imza atıyorlar. Kurumumuzun değerli gümrük müşavirleri, dış ticaret sektörünün gelişmesine katkı sağlayacak çalışmalar yapıyorlar. Firmamız teknolojik çözümlerle özel projeler geliştiriyor. Gümrük müşavirlik şirketi olarak; ticari kar sağlama faaliyetlerimizi sosyal sorumluluk bilinci altında gerçekleştiriyoruz. 
Gümrük ilkeleri çerçevesinde bu hizmeti yapan kişilerin; güvenli, yetki belgeli ve tecrübeli olması gerekiyor. Aynı zamanda personellerimiz, yönlendirme sorumluluğuyla hareket eden bilinçli kişilerdir. Gümrük işlemleri sanıldığı kadar kolay değildir. Gümrükleme işlemlerinde yapılan en küçük hata kişi için büyük problemler yaratabilir. Özellikle prestij, ceza, masraf ve zaman gibi hususlarla kurumunuzun uğraşmaması adına doğru gümrük müşavirlik şirketleri ile çalışmanızı tavsiye ediyoruz. Bu noktada Capital Gümrük firmamızla iletişime geçebilirsiniz.