tr-flag
en-flag
ru-flag
ar-flag
de-flag
Google ÇeviriÇeviri tarafından desteklenmektedirBize Sorun

Gümrük Firması

Ankara gümrük firması kategorisinde yer alan Capital Gümrük’ün görevi; işletmelerin hem ihracat hem de ithalat ihtiyaçlarını gidermektedir. Bu işlemleri, gümrük mevzuatına uygun şekilde yapar.

Gümrük firması, işletmelerin itibarını gözetecek çalışmalar yapmak zorundadır. İhraç ve ithali söz konusu ürünlere dair gerekli olan düzenlemeleri yaparak hizmet verdiğimiz kurumun itibarını koruma altına almış oluyoruz. Gümrük firmamız; ithalat ve ihracat işlemleri konusunda danışmanlık vermektedir. Gümrük firması görevini yaparken, hizmet içeriğini belirler. Belirlemiş olduğu hizmet içeriği kapsamında da dış ticaret faaliyetlerini yürütmektedir. İşlem hacminin sağlanmasında özellikle gümrük firmasının rolü çok büyüktür. 7681 numaralı Gümrük Kanunu ile bu tarz firmaların hareket etmesi gerekiyor.

Gümrük Firması Yetki ve Sorumlulukları Nelerdir?

Ankara gümrük firmaları, gümrükleme faaliyetlerinde etkin rol oynarlar. Gümrük firması şeklinde hizmet veren firmamız yetki ve sorumluluklarını tam anlamıyla yerine getirmektedir. Gümrük işine dair deneyim ve tecrübeli olduğumuzu söyleyebiliriz. Gerçekleştirdiğimiz işlemlerin içerikleriyle ilgili çok iyi bilgi sahibiyizdir. İşlem hacminin doğru bir düzen içinde tutulması firmamızın görev ve sorumlukları arasında geliyor. Capital Gümrük genel yetki ve sorumluluklarını şöyle sıralayabiliriz:

Serbest Bölge İşlemleri

Ankara gümrük firması hizmetlerimiz kapsamında ticari faaliyetlerimizi serbest bölgelerde de gerçekleştiriyoruz. Serbest bölgelerde ticaret yapılacağı zamanlarda evrakları hazırlıyoruz. Aynı zamanda izin talepleri oluşturma konusunda da firmamız öne çıkıyor. Uzman kadromuzla serbest bölgelerde ticari faaliyetlerimizi yürütüyoruz.

İhracat

Firmamız ihracat işlemlerini gerçekleştirmeden evvel onların ülkeden çıkış süreleriyle ilgili hem planlama hem de organizasyonunu sağlamaktadır. Malların çıkış süreçleriyle ilgili çıkabilecek aksilikleri önlemek için çalışır. Bunun yanında malların bozulması ve hasarlanması gibi durumlarla karşılaşıldığında da müşterilerimize görevli arkadaşlarımız bilgi vermektedir. Hukuksal konudaki tüm aşamalara dahil olarak sürecin sağlıklı yürütülmesini talep eder. Capital Gümrük, gümrükleme işlemlerini yerine getirmek için daima işinde uzman ve deneyimli personellerle çalışmaktadır.

İthalat

Gümrük firması; ihracat işlemlerinde gereken tüm unsurlar aynı şekilde ithalat içinde geçerlidir. İthalat işlemlerinin etkin gerçekleşmesi adına gümrükleme firmalarıyla çalışmak çok önemlidir. Malın geliş sürecinde özellikle ithalat işlemlerinin önemli rolü vardır. Hasarlı eşyaları erken fark edip ona göre önlem alırız. Böylelikle ortaya çıkabilecek problemlerinde önüne geçmiş oluyoruz. İhracat işlemlerindeki hukuksal süreçler aynı şekilde ithalat içinde geçerlidir. Uzman ve deneyimli personellerimizle tüm dış ticarete dayalı işlemleri gerçekleştiriyoruz.

Gümrük Firmaları Fiyatları

Gümrük firmaları fiyatları, resmi gazete yayınlanmaktadır. Gümrük müşavirlik firmaları da o kapsamda kendilerine ait fiyat politikası belirler. İhracat ve ithalat firmalarınca gümrük işlemlerindeki tüm işlemler, gider kalemlerince belirlenmiş olan sabit ücretlerle fiyatlandırırlar.

Ankara gümrük firmaları fiyatları; havacılık, denizcilik ve karayolu sektöründeki işlemlere göre değişmektedir.

Son yönetmelik kapsamında verdiğimiz danışmanlık hizmetlerine göre belirli ücret tarifeleri belirliyoruz. Belirtilmiş olan sayı üzerinde işlem gösteren firmalara da indirim tarifeleri uyguluyoruz. Fiyatları belirlerken şu noktalara da çok dikkat ediyoruz;

  • Ürün sevkiyatı,
  • Ürün kalitesi,
  • Ürün miktarı,

Yukarıda sıraladığımız hususlar direkt fiyatı etkilemektedir. Aynı zamanda bu fiyatlandırma politikası iki devletin arasındaki anlaşmayla bağlantılıdır.