tr-flag
en-flag
ru-flag
ar-flag
de-flag
Google ÇeviriÇeviri tarafından desteklenmektedirBize Sorun

En iyi gümrük müşavirliği firmaları

En iyi gümrük müşavirliği firmaları; dış ticaret işlemlerini gümrük mevzuatına uygun şekilde yaparlar. İhracat ve ithalat işlemlerinin gümrük mevzuatı kapsamında yapılması gerekiyor. 
Gümrük müşavirliği firmaları; ithalat ve ihracatta konusu geçen ürünlerle alakalı düzenlemelerde yapmaktadır. Gümrük işlemlerini hem müşterilerimizin işletmesine hem de gümrükle ilgili mevzuata bakarak gerçekleştiriyoruz. Gümrük mevzuatı kapsamında gerçekleştireceğimiz çalışmalarımızda; işletmelerin itibar ve güvenliğini de koruma altına alıyoruz. Gümrükleme işlemlerine başlamadan önce müşavirlerimiz; müşterilerinin taleplerini ve isteklerini dinliyor. Müşteri istek ve talepleri doğrultusunda işlem hacmi belirliyoruz. İşlem hacmini belirledikten sonra gümrük müşavir şirketi olarak çalışmalarımıza başlıyoruz. 

Gümrük Müşavirlik Firmaları Hizmetleri Nelerdir?

En iyi gümrük müşavirliği firmaları arasındaki Capital Gümrük’ün hizmetlerini şöyle açıklayabiliriz:
İhracat
Başka ülkelere ürün satma işine ihracat adını veriyoruz. Gümrük müşavirlik firması olarak, ihracatı yapılacak ürünlerin kontrolünü gerçekleştiriyoruz. İhracatı yapılacak ürünlerin; hasarsız ve kusursuz olması gerekiyor. İhracat evraklarını, dış ticaret hukukuna uygun hazırlıyoruz. Capital Gümrük, ihracat işlemlerinin sağlıklı gerçekleşmesi adına çalışmalarını yürütüyor. 
İthalat
Gümrük müşavirlik firmalarının diğer bir göreviyse, ithalat işlemlerini doğru gerçekleştirmektedir. Başka ülkelerden ürün alma olarak isimlendireceğimiz ithalatında ihracat gibi doğru yapılması gerekiyor. Firmamız, ithalatı gerçekleşecek ürünlerin tüm evraklarını detaylı şekilde incelemektedir. Gümrük müşavirlik firması olarak, ithalat işlemlerinin tüm hukuki süreçlerini yakından takip ediyoruz. İthalat işlemi gerçekleşirken ürünlerde oluşabilecek hasarlanmaları tespit edip müşterimize bu durumu olduğu gibi aktarıyoruz. Gümrük müşavirlik firmaları; ithalat ve ihracata yönelik tüm işlemleri doğru, aksatmadan yapmaları gerekiyor. İthalat ve ihracat işlemlerinin doğru şekilde gerçekleşmesi hem şirket hem de ülke itibari için büyük önem taşıyor. 
Serbest Bölge İşlemleri
Gümrük müşavirliği firmaları; ithalat ve ihracatın yanında serbest bölge işlemleri de gerçekleştirirler. Serbest bölge işlemleri; ticari faaliyetler için gerekli olan belgeleri hazırlamada önemli rol oynuyor. Serbest bölge işlemleriyle faaliyetler için izin alınması gereken yerlerle irtibata geçiliyor. 

Gümrük Müşavirlik Firmaları Çalışma Alanları

Gümrük müşavirlik firmaları çalışma alanları kanunla belirlenmiştir. Gümrük işlemleriyle ilgilenecek müşavirlik firmalarının faaliyete geçmesi için bazı prosedürleri yerine getirmesi gerekiyor.

Ankara Gümrük Firmaları; çalışmaya dair izin belgesini aldıktan sonra tescil ve şirket kurma işlemlerini başlatırlar. Gümrük Kanunu kapsamında gümrükleme işlemleri yapması uygun bulunan kişilere şirket açma izni verilir. 
Gümrük müşavirlik firmaları;

  • Gümrük beyannamesi hazırlama,
  • Gümrük işlemlerine dair danışmanlık,
  • Gümrük Tarife İstatistik Pozisyonu,
  • Ürünlerin tutulduğu gümrükle ilgili prosedür ve vergi analizinin yapılması,
  • İzinlerin alınması,
  • Eşya muayeneleri,
  • Eşyalardan gerek görüldüğünde numune alınması ve onların laboratuvara tahlil için gönderilmesi,
  • Eşyaların gerektiğinde açılması,
  • Doğru ürünlerin belirlenip onların uygun yere gönderilmesini sağlarlar. Elleçleme olarak tabir edilen bu hususta gümrük müşavirleri gönderilecek malzemelerin miktarını, maliyetini gönderme yöntemini de belirler. 

Gümrük müşavirlik firmaları sayesinde dış ticaret işlemleri hızlı ve düzgün şekilde ilerler.