tr-flag
en-flag
ru-flag
ar-flag
de-flag
Google ÇeviriÇeviri tarafından desteklenmektedirBize Sorun

Dış Ticarette Kullanılan Belgeler

Dış ticaret işlemleri, hazırlanması gereken belgelerden yapılması gereken işlemlere kadar detaylı bir içerikten oluşur. İşlemlerin en hassas noktası ise, dış ticarette kullanılan belgeler denilebilir. Ticaretle uğraşacak olan kişiler birtakım evrakları hazırlamak zorunda olduğunu bilir ancak bu belgelerin içeriğini bilmeyebilir. Ancak belgelerin eksik ya da hatalı hazırlanması, büyük ölçüde zaman kaybına ve parasal yükümlülüğe sebebiyet verebilir. Bu konuda en doğru adımı, Ankara Gümrük Müşavirliği ile atabilirsiniz. İşinde uzman gümrük danışmanları, dış ticarette kullanılan belgeleri doğru ve eksiksiz şekilde hazırlamanız konusunda size büyük destek olacaktır. Dış ticaret politikaları gereği kullanılan belgeleri şu şekilde açıklayabiliriz:

1) Ticari Belgeler: Faturalar, koli listesi, imalatçı analiz belgesi, kontrol belgesi

2) Taşıma Belgeleri: Özellikli konşimentolar, deniz konşimentosu ve diğer konşimentolar

3) Sigorta Belgeleri: Sigorta poliçesi, sigorta sertifikası, sigorta mektubu

4) Resmi Belgeler: Konsolosluk faturaları, dolaşım belgeleri, taşıma belgeleri, sağlık sertifikaları, uygunluk belgeleri, kontrol sertifikaları, helal sertifikası

5) Finansman Belgeleri: Makbuz, poliçe, fatura, rehin senedi ve yetki belgeleri.

Ankara Gümrük Müşavirlik Danışmanlık firması olarak dış ticarette kullanılan belgelerin 5 ana grupta incelendiğini söyleyebiliriz. Ancak görüldüğü üzere her maddenin kendi içinde açılımı oldukça geniş. Bu nedenle gümrük işlemlerinin içeriğine göre uygun belgelerin hazırlanması konusunda Ankara Gümrük Danışmanlığı firmasının bilgi ve tecrübesi çok işinize yarayacak!

Dış Ticaret Belgeleri Hazırlama Konusunda Uzman Desteği

Dış ticaret işlemlerinde firmaların ithalat ya da ihracat yaparken çeşitli belgelere ihtiyacı vardır. Bu belgelerin hepsinin içeriği farklıdır. Bazı belgeler firmanın ismini, faaliyet alanı gibi bilgilerini gösterirken bazı dış ticaret belgeleri ise lojistik ve sigorta detayları gibi bilgileri gösterir. Bu belgelerin her biri, ticari işlemlerin daha hızlı ve kolay şekilde yapılmasını sağlar. Ancak doğru ve eksiksiz şekilde hazırlanması kaydıyla! Ankara Gümrük Müşavirliği, dış ticaret belgeleri nelerdir ve nasıl hazırlanır konusunda en iyi desteği alabileceğiniz içerikte hizmet sağlamaktadır.

Herhangi bir zaman kaybı yaşamamak ve maddi kayba uğramamak için faaliyet alanınıza göre dış ticarette en çok kullanılan belgeler konusunda Ankara Gümrük Müşavirliği rehberliğinde işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.