tr-flag
en-flag
ru-flag
ar-flag
de-flag
Google ÇeviriÇeviri tarafından desteklenmektedirBize Sorun

Bireysel Gümrük Müşavirliği

Bireysel gümrük müşavirliği hizmetleri almak için Capital Gümrük’le iletişime geçebilirsiniz. Gümrük müşavirleri, başka ülkelerle dış ticaret işlemlerini gerçekleştirirler.

Gümrük müşavirliği hizmetleri, T.C. Gümrük Bölgesi’ndeki eşya/araçların mevzuata uygun şekle getirilmesini ifade ediyor. Gümrük Mevzuatı Hükümleri; bugünün ekonomisi doğrultusunda şekillenmektedir. Devamlı kendini yenileyen, revize eden bir mevzuat olduğunu söyleyebiliriz. Bireysel gümrük müşavirliği hizmetlerimizin içerisinde yürürlüğe girecek ya da yayımlanacak tüm mevzuatlarında yazılı olarak müşterilerle paylaşılması gerekiyor. Gümrük müşavirliği hizmetleri ile gümrükle alakalı ortaya çıkan problemleri çok hızlı çözüme kavuşturabilirsiniz. Mevzuat kapsamında ithalat ve ihracatları gerçekleştirirken bir taraftan da onların maliyetlerinin hesaplanmasında önemli rol oynuyor.

Bireysel Gümrük Müşavirliği Hizmetleri

Bireysel gümrük müşavirliği hizmetleri genişliğiyle dikkat çekiyor. Bireysel gümrük müşavirlik hizmetlerimizi şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Gümrük vergilerini hesaplama,
 • Müşteri Çalışma Portalı’yla çevrimiçi raporların tutulması ve online takip,
 • İhracat beyanname kapamalarının takibi,
 • Müşterilerin gümrük, dış ticaret gibi işlemlerinde halihazırdaki durumlarının analizinin yapılması,
 • Gümrük işlemleriyle alakalı evrakları oluşturmak,
 • Gerek görüldüğü takdirde kürşat talep etmek,
 • Hem ithalat hem de ihracat işlemlerine dair belgelerin dijital şekilde arşivlenmesi,
 • Müşteriyi dış ticaret ve gümrük işlemleriyle alakalı bilgilendirmek,
 • Eşyaların gümrüklü alanlarda yüklenmesi,
 • Eşyaları gümrüklü yerlerde boşaltma,
 • Elleçleme ve ham maliyet noktasında araç tahsisinin yapılması. Aynı zamanda eşyaların taşınması için eleman tahsil etmek,

Bireysel gümrük müşavirliği hizmetleri alarak genel anlamda gümrükleme işlemlerine dair detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Bireysel Gümrük Müşavirliği Neleri Kapsıyor?

Gümrük müşavirliği bireysel hizmetleri, ihracat ve ithalat süreçlerini kapsamaktadır. Detaylı şekilde ihracat ve ithalat süreçlerini şöyle ifade edebiliriz:

İhracat

Capital Gümrük hem ihracat hem de ithalat hizmetlerinde müşteri odaklı çalışmalar yapıyor. Alanında uzman personellerimiz, ihracata yönelik tüm çalışmaları takından takip etmektedir. İhracata yönelik gümrükleme faaliyetlerini yürütme aşamasına geçmeden önce mutlaka kurumlardan ön izin alıyoruz. Ön izinlerin alınması, danışmanlık faaliyetlerin başlangıcı olarak da kabul edilebilir. Firmaların bizden istediği talep ve beklentilerin ışığında; periyodik raporlar hazırlıyoruz. Ayıca sunum ve istatistiki çalışmalarda gerçekleştiriyoruz. Gümrükleme işlemleri süreçlerini yakından takip ederek iş akışını hızlandırıyoruz. İhracat işlemlerimizi; dürüstlük ilkesi doğrultusunda gerçekleştiriyoruz. Şeffaflık konusunun üzerinde özellikle çok duruyoruz.