tr-flag
en-flag
ru-flag
ar-flag
de-flag
Google ÇeviriÇeviri tarafından desteklenmektedirBize Sorun

Ankara Gümrük Müdürlüğü İhaleleri

Tasfiye durumda olan eşyalarla ilgili Ankara Gümrük Müdürlüğü İhaleleri için bilgileri detaylı biçimde alabilirsiniz. Gümrük idaresi tarafından ihale yoluyla gerçekleştirilecek olan satışlar için bazı mevzuatlara uygun adımlar atılmaktadır. Perakende satışların ihale yoluyla yapılabilmesi için dikkat edilecek hususlara dair bilgi sahibi olan adresimizde ayrıntıların yer aldığını aktarabiliriz. Hangi eşyaların satışa sunulacağını öğrenmek, ihaleye katılım şartları hakkında bilgi almak ve eşyaları teslim almanızın nasıl mümkün olacağını öğrenebilmek için gerekli hizmetleri sunmaya devam ediyoruz. Sizler de e-ihale sistemi üzerinden ya da mobil cihazlarınızın uygulama marketlerinden indireceğiniz e-ihale uygulaması sayesinde takipleri hızla gerçekleştirebilirsiniz. E-devlet üzerinden de Ticaret Bakanlığı bölümünde bulunan bilgileri takip etmeniz önerilmektedir. Elektronik ortamlarda gerçekleştirilmesi planlanan tüm ihalelere dair detayları bu yöntemlerle öğrenebileceğinizi aktarıyoruz.

Ankara Gümrük Müdürlüğü İhalelerine Katılım

Ücretsiz bir şekilde e-ihale sistemi üzerinden üyeliklerinizi tamamlayabilirsiniz. Gerçek kişiler veya tüzel kişiler olmak üzere iki alternatiften faydalanmanız ve farklı prosedürlere uygun şartları tamamlamanız gerekmektedir. Üye ol butonları aracılığıyla gerçek kişiler olarak işlemlerinizi tamamlamanıza olanak verilecektir. Tüzel kişilerin ise yetkili oldukları kişiler için üyelik başvuru formunun imzalanması gerekmektedir. İmza sirkülerinin, sicil gazesi örneğinin ve üyelik sözleşmesinin Ticaret Bakanlığı’na bağlı Merkez Tasfiye İşletme Müdürlüğü’ne gönderimi sağlanmalıdır. Üyeliklerin bu sayede aktif hale getirileceğini vurgulayabiliriz. Üyelik bilgilerinin aktif hale getirilmesini isteyen tüzel kişilerin askıda kalmaması için bu işlemleri eksiksiz bir şekilde tamamlamaları gerekmektedir. Üyelik işlemlerinin sorunsuz bir şekilde tamamlanmasının ardından eşya teminat bedellerinin yatırılması gerekmektedir. Üyelik işlemlerini yapmayan kişilerin Ankara Gümrük Müdürlüğü İhalelerine Katılım göstermesi mümkün değildir.

Ankara Gümrük Müdürlüğü İhaleleri Maliyetleri

İhaleye katılmak isteyen kişilerin ilanda ve şartname içerisinde belirtilen sürelerde bedelleri yatırmaları gerekmektedir. Teminat bedellerinin ödenmesinde gerekli bilgileri elde etmek isteyebilirsiniz. Teminat olarak nakit Türk parası, teminat mektubu, devlet tahvilleri ile hazine kefaleti ve devlet ihalelerine yönelik kabul edilen teminat bedellerine denk değerlerin onaylanacağını belirtebiliriz. İhaleyi kazanan kişilerin tüm maliyetleri öğrenmelerine olanak verilmektedir. Eşyalara ait Ötv ve KDV gibi diğer tutarların da hesaba katılacağını unutmamalısınız. Ayrıca tahsil edilecek olan ücret içerisinde damga vergisi ve bandrol ücreti gibi ekstra ücretlerin de yer alabileceğini aktarıyoruz. Bu konudaki tüm sorularınızı ve aklınıza takılan konuları bizimle paylaşmaya başlayabilirsiniz. Sıkça sorulan soruları hızla yanıtlayacak ekiplerimizin danışmanlık hizmetlerini sunacağını belirtmekteyiz.

İhaleye katılan kişilerden kaybedenlere bazı ödemeler yapılmaktadır. İade alınabilecek olan teminat bedelleri ile ilgili taleplerin belirli sürelerde paylaşılması gerekmektedir. Onayların yapıldığı tarihten itibaren 7 iş gününde iadelerin gerçekleştirileceğini belirtebiliriz. Eşyaların çeşitlerini, bedellerini ve ilanları incelemek için uygulama içerisindeki güncel ihaleler bölümüne göz atabilirsiniz. Açık teklif usulüne göre ihalelere sunulan teklifleri görüntüleme şansınızın olacağını aktarmaktayız. Telefonlarımız üzerinden bizlere ulaşabilir ve ihalelerin detaylarını öğrenebilirsiniz.